Siemens NX představení

30. dubna 2010 v 16:34 | NCNS |  Siemens PLM NX
NX Co to je?
NX je komerční CAD/CAM/CAE software, vyvinutý Siemens PLM Software, který podporuje strojírenskou konstrukci a výrobu. Je určen pro tvorbu návrhů, modelování dílů i sestav, výkresové dokumentace, simulací a analýz, programů pro NC centra i měřících přístrojů. Dovoluje simulace obrábění, kontrolu kvality, správu dat v podniku a integraci do podnikového informačního systému. Tomuto softwaru přímo konkuruje jen Catia a Pro/Engineer.
Jinak by se dalo říct že:
NX je moderní modulární systém s plnou asociativitou všech spolupracujících modulů, postavený nad jednotnou grafickou objektově orientovanou databází. To umožňuje souběžnou práci týmu řešitelů (Collaborative Engineering). V praxi to znamená, že již v určité fázi rozpracovanosti modelu lze současně provádět pevnostní a kinematické výpočty, případně i další analýzy a simulace. Souběžně s projektanty mohou konstruktéři zpracovávat výkresovou dokumentaci, technologové mohou připravovat NC programy. Tzv. Master Model Koncept zajišťuje jednoznačné provedení změn ve všech těchto navazujících činnostech. Znamená to, že model je určujícím prvkem, na němž jsou prováděny všechny modifikace, které se přenášejí do všech rozpracovaných aplikací.
Historie (aspoň ve zkratce)
NX se původně jmenoval Unigraphics a vyvinula ho společnost United Computing v roce 1975, kterou v roce 1977 koupil McDonnell Douglas (výrobce letadel) a následně vytvořil McDonnell Douglas Automation Unigraphics Group. V roce 1991 vznikla po transformacích ve firmě MDD firma EDS, která vyčlenila sekci EDS Unigraphics, která se zabývala pouze vývojem tohoto software. V roce 1997 založila společnost EDS dceřinou společnost Unigraphics Solutions. Tato dceřiná společnost kupovala menší firmy a jejich technologie, které implemtovala do svého software. V roce 2001 se společnost přejmenovala na UGS. V 2007 byla společnost UGS koupena společností Siemens PLM Software.
Přehled verzí: 1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11,12,13,14,15,16,17,18, NX (19), NX2 (20), NX3 (21), NX4(22), NX5 (23), NX6 (24), NX7 (25).
Od verze NX4 by měl mít zatím stejnou verzi jádra Parasolid v22.
Další popis se bude týkat, jak to funguje.
Poznámka:
Nebudu tady psát hodnocení, jak je to skvělej nebo příšernej program (CAD,CAE,CAM systém) a co všechno umí a neumí. Jen popíšu základní funkce CAD při modelování. Reklamu pozitivní ani negativní tu dělat nechci. Spíš jednoduchý tutorial pro začátečníky a ukázat, že 3D modelování není tak složité. Srovnávat s jinými produkty zde nebudu. Případné dotazy a názory, jedině mailem.
Zdroj: www.wikipedia.cz, www.wikipedia.com.
model 1
spojka
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama