SIEMENS NX PLM

23. března 2010 v 10:01 | NCNS |  Siemens PLM NX
Tak jsem se díval po webu a najít nějakou stránku o Siemens NX dříve Unigraphics, kde by bylo popsáno, jak ten krám, který máme v práci funguje. Bohužel jsem já ani kolegové nenašli. Z manuálu dodaným k softwaru máme salát a v rámci úspor nemáme ani podporu od dodavatele.
Tudíž, co si sám neuděláš, to nemáš! Dostal jsem možnost, po menším přemlouvání, abych ve svém osobním čase mohl pracovat na firemním softwaru a modelovat již zmíněné (v jiné části blogu) pevnosti, bunkry a tvrze.
Další problém je, že NX je stejně jako Catia a Pro/Engineer pouze v angličtině. Už jsem viděl pár pokusů o překlad, ale většinou tyto překlady rozhodily celá menu, že se v tom pak nikdo nevyznal. Kdyby byl zájem o neodzkoušenou češtinu, vím kde je a na požádání dám k dispozici odkaz. Tuto verzi českého překladu nemám odzkoušenou! Náš ajťák mi doporučil, ať mu nedělám problémy nějakými fiškutálijemi z internetu.
Ostatní více dostupné CAD systémy (Inventor(Autocad),SolidWorks,SolidEdge a další) jsou v češtině i s interaktivní nápovědou.
Jelikož mě osobně NX přijde nejuniverzálnější a hlavně ho máme ve firmě, tak zde popíšu občas nějaké funkce.
Doufám, že to ostatním uživatelům tento pokus pomůže v práci.
Firma nemá všechny moduly, takže budu popisovat jen ty, které mám k dispozici a použiji je v rámci modelování pevností. Mimořádně ukáži i prvky použité při firemní práci.
Tak a nakonec info o verzi. Pracuji (mám k dispozici) na verzi Siemens NX 7 s moduly (prostředím) Modeling, Drawing a Shape Studio. Vím že jsou i další, ale na ně nemáme licenci. Takže je ani nemohu popisovat.
PS: Kdyby jste měl někdo jakékoliv plány ke kulometu CSvz.28 nebo k houfnicím Škoda, určených do čs. opevnění. Tak mi dejte vědět.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kittanya Kittanya | Web | 26. března 2010 v 23:10 | Reagovat

Teda, Ty jsi se nám rozjel, panečku...

2 Tomáš Tomáš | 13. srpna 2013 v 16:15 | Reagovat

No jen tak pro infromaci, Pro/ENGINEER - nyní Creo je samozřejmě v češtině. Funguje perfektně, stačí mít dobré informace.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama