Armáda ČR jde do kopru

21. července 2009 v 10:56 | NCNS |  ARMÁDA ČR
Od doby, kdy se Československá lidová armáda změnila na Armádu České republiky, uběhlo už několik let. Výsledkem jsou stovky utopených miliard Kč za projekty Ministerstva obrany ČR.
Rozdělil bych tyto tunely do tří skupin:
1. Bezplatné předávání nebo převádění majetku AČR (mě nic nenechali :-( ).
2. Opravit, zmodernizovat základny nebo techniku a pak je opustit nebo dát sešrotovat.
3. Zbytečné nákupy techniky nebo materiálu nepotřebného nebo nepoužitelného (viz nákup nebezpečných padáků).

Nikdo za to není odpovědný všechno je v pořádku.

Každé dva roky přijde strategie vojsk, ale pokaždé poněkud odlišná od té původní.

Generální štáb je taky pěkný bordel. Má víc lidí než za komunistů a přitom je vojáků méně a méně. To je zvláštní systém. Komu tam velí? Veverkám v lese? Nebo se střídají Franta velí v pondělí, Jirka v úterý, Michal ve středu, Jarda ve čtvrtek, Petr v pátek a přes víkend se to nějak přežije.

Výsledek toho celého je, že by se naše armáda neubránila ani bandě křováků. Všechno pomalu, ale jistě likvidují.

Záchranné základny, které měly aspoň nějaký smysl (protože tu máme povodně už pomalu každý rok), se změnily na záchranné prapory. Některé základny byly úplně bez náhrady zrušeny. Ministerstvo obrany hází službu hází na vnitro, ale to nemá takový rozpočet.
Záchranou základnu v Hlučíně převzali hasiči, ale co jsem četl, tak velká část vojáků šla do důchodu nebo šla k jinému vojsku. Na základně zůstalo jen malé procento z původní posádky. To bylo zapříčiněno tím, že jako vojáci si vydělali mnohem víc než kdyby se stali hasiči. Dále se začala vytvářet odloučená zachránná rota ve Zbiroze v bývalých místních kasárnách. Rota bude mít okolo 40 lidí. Posádka ve Zbiroze bude připravena na posily z Hlučína. Stejně je to velký nepoměr. Každá záchranná základna měla okolo 300 lidí. Rakovník, Bučovice, Kutná Hora, Olomouc, Hlučín a Jindřichův Hradec. Přijde mi, že když nebyly tyto základny bojové, ale určené pro lidi, tak se mohou zrušit. Hasiči si nemohou dovolit tolik lidí a techniky dlouhodobě držet, ale armáda ano. Může si dovolit ve svých areálech skladovat mobilní humanitární základny a starat se o jejich údržbu. Armáda má zajistit bezpečnost obyvatel jak vnitřní tak vnější. Té vnitřní se pomalu, ale jistě zbavuje.

Mimochodem víte někdo něco o zařízeních v Prokopském údolí v Praze nebo ve vojenském újezdu Brdy "U němých"?
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Kittanya Kittanya | Web | 3. srpna 2009 v 20:10 | Reagovat

Kdyby o tom někdo něco věděl, tak to nesmí říct přece:-D

2 Kittanya Kittanya | Web | 3. srpna 2009 v 20:13 | Reagovat

Dxť ty jsi to skoro všechno vykecal:-D

3 Jirka Jirka | E-mail | 25. června 2012 v 8:08 | Reagovat

VZ ve Strašicích u Tří Trubek už velmi brzy zruší:-) Velká část lidí už pracuje v Prokopáku :-) Tyto útvary nemají budoucnost,dopadnou jako ty v jižních čechách a dalšíjen prokopák zavřou pěkně potichu protože tam přeci nikdy nic nebylo :-)Na kryptografy se hodí hadr a jde se domu :-)

4 Jirka Jirka | E-mail | 3. července 2012 v 9:10 | Reagovat

Prokopák je detašované pracoviště NBÚ:Mezi funkce NBÚ patří zajištění činnosti Národního střediska komunikační bezpečnosti, Národního střediska pro distribuci kryptografického materiálu, Národního střediska pro měření kompromitujícího elektromagnetického vyzařování a Národního střediska pro bezpečnost informačních systémů, které jsou jeho součástí.

Mimo to se stará o národní zabezpečovací systémy, vyvíjí a schvaluje šifrové algoritmy a vytváří politiku kryptografické ochrany, včetně výzkumu a vývoje národních kryptografických prostředků.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama