Jak jsem opravoval blondýnkám počítač :-)

27. května 2008 v 7:44 |  ČLÁNKY
Nedávno mi zase zavolala má oblíbená sestřenice, že má zase rozbitý počítač. Už jak mi popisovala, co se jí vlastně stalo, bylo mi jasné, že po telefonu se nedozvím vůbec nic. Stále se opakující věta "Ono to nejde", mě po chvíli přestala bavit a na její naléhavé prosby jsem jí slíbil, že se u ní ukážu co nejdříve. Domluvil jsem se s ní, že se u ní ukážu druhý den večer, abych provedl průzkum a zjistil, co s počítačem provedla ona a její spolubydlící.
Abych řekl pravdu, už jsem v problematice počítačů viděl hodně. A to se nepovažuju za odborníka, ale normálního uživatele, který si dokáže sestavit počítač. Nic víc. Ale abych uvedl jeden z příkladů. Při hodině výpočetní techniky, při mém studiu na střední škole, se učitel zeptal, zda vidíme "Okolní počítače." Vyučující tím myslel ikonku na ploše Windows 2000. Všichni pochopitelně zakývali souhlasně hlavami, že ji vidí. Jen spolužačka po mé levici se rozhlížela po učebně a taky říkala, že vidí počítače okolo sebe. V tu chvíli se na ni zaměřila moje pozornost. A po zbytek hodiny jsem sledoval, co ještě mimořádného vymyslí. Po zbytek hodiny byla v klidu, tak jsem ji pomalu přestával sledovat, ale na konci hodiny nám vyučující oznámil, ať si svou práci uložíme na disketu. V tu chvíli jsem zpozorněl a upřel svou zrak na svou spolužačku po mé levici. Věděl jsem, že počítač, na kterém sedí, má disketovou mechaniku vyjmutou, tudíž jí zbyla jen mechanika na CD. Má spolužačka se moc nerozmýšlela, a disketu bez mrknutí oka založila do tvarovaného místa pro CD u vyjeté mechaniky. Ta se při zavírání za mírného rachtání vzpouzela zavření, ale po důsledném kopanci od mé spolužačky už neměla na výběr a disketu schroupla, ale napořád. Po tom, co jsem viděl, jsem se měl před ní na pozoru a nepůjčoval jí pro jistotu žádné svoje věci. Má spolužačka nakonec dostudovala s maturitou, i když to kolikrát oplakala.
Ale zpět k mé sestřence. Přišel jsem k jejím dveřím, zazvonil a čekal, co se bude dít. Po chvíli mi otevřela spolubydlící v šortkách a bílém tričku. Mezi zuby jsem procedil pozdrav, protože jsem se snažil udržet si v plicích ještě trochu čerstvého vzduchu, než se plně nadechnu přeparfémovaného puchu z jejich skromného příbytku. To jsem si pamatoval z minula. A taky to, co jsem si vyslechl, když jsem chtěl vyvětrat jen místnost, kde se nacházel jejich elektronický miláček. Mimochodem jmenoval se Péťa, chudák, který jim zde zůstal na pospas. Ale přišlo mi to logické. Je to počítač, tak je to Péťa. Oni mu ani jinak neříkali. Když jsem jeho jméno slyšel před několika měsíci poprvé, tak jsem si připadal jako debil a proklínal jsem chvíli, kdy jsem v nestřeženém okamžiku vypustil informaci, že se ve firmě starám o počítače. Spolubydlící Míša si zrovna lakovala nehty na nohou, tak jsem trochu vycítil, že má ohlášená návštěva ji přišla trochu nevhod. Když jsem se jí zeptal, kde je Radka, tak mi stroze řekla, že se zdržela v solárku, ale čeká ji každou chvíli. V duchu jsem doufal, že nebude Radka sežehlá a já to nebudu poslouchat dvě hodiny pořád dokola. Ona všechny svoje pocity hrozně prožívá, takže by jí z toho taky mohlo trefit nebo dřív mě.
Usedl jsem rychle za počítač (Péťu) a prohlédl si novou klávesnici. Ta stará bohužel nepřežila polití kafem a následné opláchnutí vodou, které ji ty dvě uštědřily při jedné z jejich mnoha malých nehod. Při mém, pro ně absolutně nelogickém, dotazu, proč ji ještě myly, mi se samozřejmostí odpověděly, že byla špinavá. Jo jasně. To se přece u zašpiněných věcí dělá. To že jsou na elektřinu, je jim vlastně jedno. Občas vypereme televizi nebo rádio. To je normální. Moje logika tady prostě končí.
Pokračování zítra.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Raduš=) Raduš=) | Web | 28. května 2008 v 14:28 | Reagovat

Fakt hustýý,moc hezu blog,a plno informací :)

2 Kittanya Kittanya | Web | 28. května 2008 v 17:06 | Reagovat

Zpráva od guga2 na Kittanya blogu:

no téda. Tak u toho jsemse zasmála. já teda doufám nejsem takový antitalen na pc:-))))

3 Suzy Suzy | 29. května 2008 v 18:43 | Reagovat

dobře vy xD

4 Dimmity ♥ Dimmity ♥ | Web | 31. května 2008 v 11:23 | Reagovat

Tak to s tou disketou bylo fakt originální.. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama