Duben 2008

Veletrh Interpack 2008

21. dubna 2008 v 12:11 ČLÁNKY
Takže kde jen začít. Po dlouhé a úmorné cestě z Moravy, kterou nám ještě natáhli kolony na dálnici před každým větším německým městem, jsme dorazili do hotelu, který ležel několik desítek kilometrů od města, v němž se veletrh konal. Spolu s kolegy jsme se ihned ubytovali a já jsem po dlouhé cestě šel okamžitě spát. Ráno jsem zjistil, že moje němčina, po dlouhou dobu nepoužitá, vystačí maximálně jen na snídani a s angličtinou tady moc nepochodím. Následovně jsme vyrazili na veletrh. Cestu nám opět zpříjemnilo několik kolon po cestě, ale na to už jsem byl zvyklý z minulého dne. Po příjezdu na veletrh mě překvapilo organizátorské sebevědomí Němců. Opravdu, mají to skvěle zařízené. Kam se hrabou Češi a jejich parkování na poli. Každopádně skutečně měli všude čisto, ale nesměli jste se dostat mimo zónu, kam se dostane oko normálního turisty. Jakmile jsem se objevil v místech, kam se normální lidi nedostanou, tak tam byl stejný bordel jako u nás. Což jsem ve své naivitě u západní země nečekal. A to i v obyčejném parku. I zde funguje to klasické, zameteme odpadky pod keř, ono se to do podzimu rozloží nebo se to snáze uklidí. Co oči nevidí, to srdce nebolí.
Tak dále mě velmi zaujalo, že jsem tady nepotkal normální Němku. I když by stačilo říct "normální holku". Všechny byly takové jakési umělé, obrovské nebo vyzáblé. Jediné normální holky byli u českého stánku. V duchu jsem si řekl, "asi opravdu něco bude na tom, že české holky jsou nejkrásnější." Normálně si těchto věcí nevšímám, ale tady to prostě bylo do očí. Toho by si všiml i slepý. Zpátky k veletrhu. Bylo zde hromadu zajímavých technologií, nad kterými jsme se s kolegy podivovali, ale nic převratného, co by mi vyrazilo dech, tu nebylo. Jen můj šéf byl ze všeho paf. Ale od něj jsem taky nic jiného nečekal. Ten se diví i dřevěné králíkárně a to stačí, aby měla kovové nožičky nebo umělé panty na dvířkách. Po celodenním tlapkání jsme se vrátili do hotelu a mě bolely nohy jak cip, ale to napravila dlouhá sprcha. Po večeři z pizzerie naproti hotelu jsme šli s kolegou spát. Ráno jsme vstali a po snídani vyjeli směrem na Českou republiku. Domu jsem dorazil pozdě odpoledne. Zhodnocení: bylo to pěkný, ale podruhé už bych to absolvovat nechtěl. Hlavně ty cesty autem byly za trest. Chvílemi jsem byl zelenej, jak ta sedma.

Veletrh FOR INDUSTRY 2008

10. dubna 2008 v 10:45 ČLÁNKY
Veletrh For Industry a něco malého k němu napsat.
Po vstupu a zkrácení vstupenky o kontrolní útržek velice milou paní, jsem se odebral směrem k plánu veletrhu. Než jsem se k němu dostal, obdržel jsem od hezké slečny ve velmi krátkém oděvu s logem Mironetu letáček. Naštěstí jsem nezaváhal ani vteřinu a leták jsem drápnul a bez ztráty rychlosti jsem se dostal k plánu výstavy. Potom co jsem našel na plánu vystavovatele, které jsem hledal, se má pozornost upnula na mladé studenty, jenž přítomnost těchto mladých dívek přivedla na jiné myšlenky. Ani se jim nedivím. Já jsem minule taky spíše koukal po holkách než na výrobky. Ale to se jinak nedalo, když byly prostě všude. Ale tady tentokrát jich bylo méně, takže se oko mužské mohlo soustředit spíše na vystavované stroje, nářadí a ne vystavované osoby. Jen škoda, že tato výstava byla o hodně menší než by měla. Mně se zde líbily obráběcí stroje, ale myslel jsem, že je v Česku více firem specializující se v tomto oboru. Docela mě překvapilo množství vystavovaných popelářských vozů. To jsem od strojního veletrhu určitě nečekal. Každopádně mi tu chyběl stánek nějakého nakladatel s odbornými publikacemi. Většinou tam byla samá sdružení a to s pozvánkami na jejich školení. S několika vystavovateli jsem si promluvil, abych zjistil, jak vypadal veletrh v minulých letech. Pobral jsem katalogy a získal nové kontakty ale i oprášil ty staré. Chybělo i zde mnoho výrobců, ale je to je teprve třetí veletrh, kterém jsem byl. A doufám, že jich letos ještě hodně stihnu.
P.S. Tento článek jsem napsal jako takový sled myšlenek. Absolutní chaos. :-)

Veletrh Ampér 2008

10. dubna 2008 v 10:44 ČLÁNKY
Inu co napsat o tomto veletrhu. Byl pěkný a kamarádům se nejvíc líbili hostesky.
Bohužel jsme ho jen rychle prošli a nebyl čas se někde na větší dobu zastavit.